Patrick Speijers
Patrick Speijers
CEO
Jan 22, 2014

Multi-Store Klantenservice in 5 Kleine Stappen: een Enorme Sprong voor E-Commerce

ROBIN multistore klantenserviceBAM! Vandaag hebben we weer een belangrijke functie aan ROBIN toegevoegd: multi-store klantenservice!

Dit betekent dat ROBIN gebruikers nu vanuit één dashboard voor meerdere online winkels de klantenservice kunnen regelen.

De multi-store functionaliteit is onderdeel van ons Team Pro pakket. Team Pro bevat 5 gebruikers, multi-store, bestelinformatie, retentie informatie, mond tot mond reclame integratie, live chat en nog veel meer. Het TeamPro pakket is scherp geprijsd op € 149 per maand.

We bieden ook een gratis proefperiode van 14 dagen, zodat je alle ROBIN functionaliteit kunt uitproberen.

ROBIN multi store klantenservice ecommerce

Eén klantservice tool voor meerdere winkels

In de afgelopen maanden kregen wij, van zowel online ondernemers die meerdere webwinkels beheren als e-commerce managers met verschillende merkwinkels voor uiteenlopende productlijnen, vaak het verzoek om multi-store ondersteuning.

Het creëren van naadloos geïntegreerde omgevingen voor meerdere e-commerce winkels kan een enorme uitdaging zijn. Helemaal wanneer je geen techneut bent.

Daarom gebruiken e-commerce ondernemers en MKB retail organisaties uiteindelijk vaak meerdere platformen voor verschillende merken en productlijnen. Het gebruiken van meerdere systemen om je webwinkel te managen is hinderlijk, maar uiteindelijk kun je er mee leren leven.

Maar hoe zit het dan met je klantenservice? Hoe kan een webwinkel snelle en consistente klantenservice, van hoge kwaliteit, bieden als ze meerdere e-commerce systemen, verschillende emailboxen en gescheiden live chat oplossingen gebruiken?

Dat is nu precies waar ROBIN een oplossing voor wilde leveren.

Multi Brand Klantenservice voor E-Commerce in 5 kleine stappen

ROBIN is geen conventioneel ticketing systeem. ROBIN is een snelle en wendbare gespreksmanager voor webwinkels. ROBIN gebruikers hoeven niet veel tijd te besteden aan het instellen van hun klantenservice tool. Nee, ROBIN zet vragen automagisch door naar het juiste teamlid door een slim algoritme te gebruiken.

5 kleine stappen tot multistore klantenservice

Het opzetten van multi-store klantenservice voor je online winkel is makkelijk en gebeurt in slechts 5 kleine stappen:

1. Plaats de ROBIN contact button op al je webwinkels
Bij het plaatsen van de contact button, plaatsen we ook het ROBIN javascript (een klein stukje code) in je webwinkel. Voor Shopify gebruikers plaatsen we het script automatisch. Bij andere e-commerce platformen moet je het zelf knippen en plakken.

Door het plaatsen van het javascript kan de e-commerce magie beginnen. Dit is hoe we je kunnen helpen bij het managen van klanttevredenheid, het focussen op klantretentie en het creëren van positieve mond tot mond reclame.

In de ROBIN instellingen kun je de kleur en positie van de contact tab gemakkelijk verbergen of veranderen. De contact tab opent het ROBIN contactformulier voor live chat en email.  Het contactformulier is toegankelijk via ieder navigatie item dat jij daarvoor wilt gebruiken.

2. Forward je support emailadres van al je webwinkels naar ROBIN
ROBIN is ontworpen als een alles-in-één klant contact center voor webwinkels: één plek voor al je klantvragen. En precies naast de vraag van de klant, laten we je ook de gespreksgeschiedenis én relevante e-commerce data zien.

Om de volle waarde van ROBIN te kunnen ervaren moet je je supportmail naar ROBIN forwarden.

Het forwarden van je email naar ROBIN is niet al te moeilijk. Hoe je het doet hangt af van je email provider. We doen ons best om je hierbij te helpen.

3. Voeg gebruikers toe aan het ROBIN dashboard
Het toevoegen van gebruikers aan het dashboard is simpel. Vul gewoon een naam en een emailadres in en een nieuwe klantenserviceheld is geboren. Zij kunnen nu in hun persoonlijke ROBIN inloggen, en via de app in hun browser en op hun mobiele telefoon of tablet toegang krijgen.

Elk teamlid kan aan een specifieke webwinkel toegewezen worden.  Teamleden kunnen aangewezen worden als eerste of tweedelijns support. Meldingen zijn allemaal aan te passen via het dashboard.

4. Neem een paar minuten om de boel aan te passen aan jouw wensen
Iedere webwinkel heeft zijn eigen toon, stijl en persoonlijkheid. In het ROBIN dashboard kun je alle teksten in het contactformulier en de email templates aanpassen. Ook kun je je openingstijden en reactietijd instellen.

Klanttevredenheidsratings zijn geïntegreerd in het ROBIN contactformulier en in de email templates. Rode en oranje smileys nodigen de kopers uit om in gesprek te blijven. Groene smileys nodigen klanten uit om een review te schrijven of hun tevredenheid te delen op Facebook.

Als onderdeel van onze TeamPlus en TeamPro pakketten, kun je de tekst voor de smileys geheel aan passen en ook de link naar je mond tot mond marketing aanpassen.

5. Integreer je e-commerce platform in ROBIN
ROBIN werkt op ieder e-commerce platform. Maar voor Shopify, Magento en SEOshop bieden we gratis e-commerce integratie.

Het laten zien van e-commerce informatie – zoals informatie over bestelling, facturering en verzending - in het klantenservice dashboard geeft meer context aan de vraag van de klant. En dat helpt je om een betere en snellere klantenservice te leveren.

We helpen je ook met het herkennen van je meest loyale klanten door je te laten zien op welke datum ze hun eerste aankoop deden, hoeveel orders zij al geplaatst hebben, en wat de ‘customer lifetime value’ (de totale klantenwaarde) is. Zo kun je klantenservice vragen beter prioriteren en je klantretentie vergroten.

Meerdere winkels, meerdere platformen en meerdere integraties

Als onderdeel van het Team Pro pakket kun je 5 webwinkels aansluiten op één ROBIN klantenservice dashboard. Deze winkels kunnen op ieder e-commerce platform draaien.

Dit betekent dat zelfs wanneer je 5 verschillende winkels met 5 verschillende platformen hebt (bijvoorbeeld op WooCommerce, Biedmeer, PrestaShop, Shopify en Magento) je ze allemaal aan één ROBIN klantenservice dashboard kunt verbinden.  In het voorbeeld hierboven zou je ook e-commerce data van je Shopify en Magento winkels kunnen integreren.

Binnenkort kondigen we onze open API aan zodat ieder e-commerce platform met ROBIN kan integreren.

Daarover later meer!

Meer informatie?

Zoals altijd, voel je vrij om op de ROBIN contactbutton te klikken aan de rechterkant van onze website. Ons team is bij je voordat de vogel twee keer met zijn staart kan wapperen :-).

Biedmeer, E-commerce, Multi-store, News, SEOshop, API, Features, Magento, Press Releases, Prestashop, Product, Shopify, WooCommerce

Comments

Meest recente berichten

Kort nieuws